1. Stolno-futbalový klub alebo tréningové centrum v Košiciach

Autor: Ladislav Kiraľ | 8.1.2013 o 14:51 | (upravené 8.1.2013 o 15:39) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  571x

V septembri 2012 sa nám podarilo v Košiciach otvoriť prvý Foosballový Klub Košice za pomoci firmy Rosengart a kaviarňou Nebra, ktorá nám poskytla priestory. V tomto klube si prídu na svoje všetci priaznivci stolného futbalu alebo kalčeta. Nachádzajú sa tu 2x profesionálny stôl značky Rosengart, na ktorom hrajú aj reprezentanti Slovenska v stolnom futbale. Tento klub bol otvorený za účelom prilákania mládeži k stolnému futbalu, či len ako voľno-časovej zábavke alebo aktívnemu hraniu na profesionálnej úrovni a zúčastňovania sa turnajov ako v Košiciach, tak aj po celom Slovensku. Všetko je len na každom z Vás, stolný futbal už dávno nie je len "krčmová" zábava ale už pár rokov sa hraje profesionálne, stačí len trénovať a dostať sa na najvyššie pozície tabuľky hráčov, vyhrať trofeje a získať skvelé zážitky z turnajov po celom Slovensku, kde vládne skvelá atmosféra a nato bolo vytvorené toto tréningové centrum v Košiciach.

Stolný futbal vznikol v západnej Európe na konci 19. storočia, ale prvý patent na stolný futbal bol vydaný už v roku 1901 v Spojených štátoch. Vo všeobecnosti je známe, že francúzsky inžinier z automobilky Citroën, Lucien Rosengart zostrojil prvý stolný futbal. Počul som už aj o tom, že stolný futbal slúžil ako rehabilitačná pomôcka pre veteránov. Stolný futbal slúži a používa sa v medicíne na zosúladenie mozgových hemisfér a na koordináciu celého organizmu. Dnes je stolný futbal najviac rozšírená stolná hra, nájdete ju všade po baroch, kluboch a dokonca aj v mnohých domácnostiach. Len málo ľudí nehralo stolný futbal.
Postupne vznikali po celom svete rôzne organizácia, ktoré združovali hráčov, organizovali turnaje a majstrovstvá v stolnom futbale (foosball). Na Slovensku vznikla Foosballová Únia Slovenska, ktorá sídli v Bratislave, má svojích členov, ktorí prijali ustanovenia a postupne rozšírili stolný futbal po celej krajine. Vznikali prvé turnaje, prvé mestské ligy a majstrovstvá Slovenska. Reprezentanti Slovenskej republiky v stolnom futbale na majstrovstvách sveta obsadzujú vždy veľmi úspešne miesta a mnoho hráčov pochádza aj z Košíc. To je dôkazom toho, že je tu dobré zázemie na rozširovanie svojich zručností v oblasti stolného futbalu. 
Dnes už sa v Košiciach organizujú krajské kolá, liga v stolnom futbal, turnaje do 21rokov, amatérske turnaje a rôzne iné. Stačí len prísť do klubu, spoznať miestnych hráčov, ktorí veľmi radi ukážu a naučia ďalšiu novú generáciu, ktorá by naviazala na ich úspechy.
Stoly v klube fungujú na vhody mincí do stola, ale 2x do týždňa sú stoly otvorené, platí sa len vstupný poplatok do klubu, vtedy je možné stoly využívať na tréning a voľné hranie. V klube sa nefajčí a je zakázané požívať alkoholické nápoje.
V klube sa nachádza aj jukebox a gauč a hneď vedľa sa môžte občerstviť a zakúpiť si niečo v diskonte. Na mieste v klube sa dajú kúpiť aj omotávky (gripy) a profesionálne loptičky na hranie JGC. 
Foosballový Klub Košice je na Bočnej ulici číslo 1, tu sa dozviete všetky informácie o nasledujúcich turnajoch, pravidlá stolného futbalu a rôzne iné nové informácie. Stačí len prísť a vyskúšať si zahrať na stoloch Rosengart, na ktorých hraje reprezentácia Slovenska. A ak si myslíte a chcete sa venovať stolnému futbalu profeionálne začnite trénovať a zlepšovať sa.
Viac informácii o klube si nájdete na facebookovskej stránke
http://www.facebook.com/FUSklubKE 
alebo na oficiálnej stránke únie http://www.foosball.sk/cs/clanky/?action=view&article_id=2102.

Verím, že sa v Košiciach nájde mnoho ďalších nových hráčov, ktorý majú záujem sa zlepšíť a víťaziť na turnajoch za Košice a za SEBA ! Vyhrať môžete finančné ako aj vecné ceny. Najhorší je strach z prehry, lebo každý dobrý hráč začínal od konca a postupne prvými prehrami a tréningami sa prepracoval na vrchol rebríčka hráčov. Pridaj sa k nám a navštív nás vo Foosballovom Klube Košice, ktorý je tu pre VÁS !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?