1. Stolno-futbalový klub alebo tréningové centrum v Košiciach

Autor: Ladislav Kiraľ | 8.1.2013 o 14:51 | (upravené 8.1.2013 o 15:39) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  578x

V septembri 2012 sa nám podarilo v Košiciach otvoriť prvý Foosballový Klub Košice za pomoci firmy Rosengart a kaviarňou Nebra, ktorá nám poskytla priestory. V tomto klube si prídu na svoje všetci priaznivci stolného futbalu alebo kalčeta. Nachádzajú sa tu 2x profesionálny stôl značky Rosengart, na ktorom hrajú aj reprezentanti Slovenska v stolnom futbale. Tento klub bol otvorený za účelom prilákania mládeži k stolnému futbalu, či len ako voľno-časovej zábavke alebo aktívnemu hraniu na profesionálnej úrovni a zúčastňovania sa turnajov ako v Košiciach, tak aj po celom Slovensku. Všetko je len na každom z Vás, stolný futbal už dávno nie je len "krčmová" zábava ale už pár rokov sa hraje profesionálne, stačí len trénovať a dostať sa na najvyššie pozície tabuľky hráčov, vyhrať trofeje a získať skvelé zážitky z turnajov po celom Slovensku, kde vládne skvelá atmosféra a nato bolo vytvorené toto tréningové centrum v Košiciach.

Stolný futbal vznikol v západnej Európe na konci 19. storočia, ale prvý patent na stolný futbal bol vydaný už v roku 1901 v Spojených štátoch. Vo všeobecnosti je známe, že francúzsky inžinier z automobilky Citroën, Lucien Rosengart zostrojil prvý stolný futbal. Počul som už aj o tom, že stolný futbal slúžil ako rehabilitačná pomôcka pre veteránov. Stolný futbal slúži a používa sa v medicíne na zosúladenie mozgových hemisfér a na koordináciu celého organizmu. Dnes je stolný futbal najviac rozšírená stolná hra, nájdete ju všade po baroch, kluboch a dokonca aj v mnohých domácnostiach. Len málo ľudí nehralo stolný futbal.
Postupne vznikali po celom svete rôzne organizácia, ktoré združovali hráčov, organizovali turnaje a majstrovstvá v stolnom futbale (foosball). Na Slovensku vznikla Foosballová Únia Slovenska, ktorá sídli v Bratislave, má svojích členov, ktorí prijali ustanovenia a postupne rozšírili stolný futbal po celej krajine. Vznikali prvé turnaje, prvé mestské ligy a majstrovstvá Slovenska. Reprezentanti Slovenskej republiky v stolnom futbale na majstrovstvách sveta obsadzujú vždy veľmi úspešne miesta a mnoho hráčov pochádza aj z Košíc. To je dôkazom toho, že je tu dobré zázemie na rozširovanie svojich zručností v oblasti stolného futbalu. 
Dnes už sa v Košiciach organizujú krajské kolá, liga v stolnom futbal, turnaje do 21rokov, amatérske turnaje a rôzne iné. Stačí len prísť do klubu, spoznať miestnych hráčov, ktorí veľmi radi ukážu a naučia ďalšiu novú generáciu, ktorá by naviazala na ich úspechy.
Stoly v klube fungujú na vhody mincí do stola, ale 2x do týždňa sú stoly otvorené, platí sa len vstupný poplatok do klubu, vtedy je možné stoly využívať na tréning a voľné hranie. V klube sa nefajčí a je zakázané požívať alkoholické nápoje.
V klube sa nachádza aj jukebox a gauč a hneď vedľa sa môžte občerstviť a zakúpiť si niečo v diskonte. Na mieste v klube sa dajú kúpiť aj omotávky (gripy) a profesionálne loptičky na hranie JGC. 
Foosballový Klub Košice je na Bočnej ulici číslo 1, tu sa dozviete všetky informácie o nasledujúcich turnajoch, pravidlá stolného futbalu a rôzne iné nové informácie. Stačí len prísť a vyskúšať si zahrať na stoloch Rosengart, na ktorých hraje reprezentácia Slovenska. A ak si myslíte a chcete sa venovať stolnému futbalu profeionálne začnite trénovať a zlepšovať sa.
Viac informácii o klube si nájdete na facebookovskej stránke
http://www.facebook.com/FUSklubKE 
alebo na oficiálnej stránke únie http://www.foosball.sk/cs/clanky/?action=view&article_id=2102.

Verím, že sa v Košiciach nájde mnoho ďalších nových hráčov, ktorý majú záujem sa zlepšíť a víťaziť na turnajoch za Košice a za SEBA ! Vyhrať môžete finančné ako aj vecné ceny. Najhorší je strach z prehry, lebo každý dobrý hráč začínal od konca a postupne prvými prehrami a tréningami sa prepracoval na vrchol rebríčka hráčov. Pridaj sa k nám a navštív nás vo Foosballovom Klube Košice, ktorý je tu pre VÁS !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?